Tel

0 507 817 35 12 -0 532 522 87 67 - 444 7 606

Kapalı Kasık Fıtığı Ameliyatı

kapalı kasık fıtığı ameliyatıKüçük deliklerden gerçekleştirilir 
Kapalı fıtık ameliyatında kesinin daha kısa olması, yara komplikasyonlarını da azaltır. Enfeksiyon, ameliyat sonrası ağrı, ve geç dönemde kronik cilt hassasiyetleri daha az görülür.

Kapalı fıtık ameliyatında kesilerin küçük olması kozmetik açıdan da avantaj sağlar. Kısa bir süre sonra ameliyat kesilerinin yerini bulmak olanaksız hale gelir.

Sağ ve sol tarafa müdahale imkanı

Aynı deliklerden her iki taraftaki kasık fıtığını onarmak mümkündür. Bu nedenle iki taraflı kasık fıtıkları için son derece idealdir.

Çift taraflı fıtık ameliyatı açık yöntemle yapıldığında, çok daha fazla doku hasarı ve yara komplikasyonu riskine sahiptir.

İşe ve eve hızlı geri dönüş

Kapalı fıtık ameliyatı işin zorluğu ile doğru orantılı olarak ciddi bir avantaj sağlar; özellikle sporcular ve vücudu ile çalışanlar için ideal bir yöntemdir.

Kendi iş yerinde çalışanlar ve iş motivasyonu yüksek kişiler kapalı fıtık ameliyatı sonrası işgücü kaybı yaşamazlar.

Nüks fıtıklarda teknik kolaylık

İlk fıtık ameliyatı açık yöntemle yapıldıysa, bölgenin orijinal anatomisi bozulduğu için bu olgularda açık yöntem teknik güçlükler içerir ve komplikasyon potansiyeline sahiptir. Dolayısıyla nüks fıtıklarda da fıtık ameliyatını kapalı yöntemle yapmak gerekir. 

Kadınlarda daha düşük nüks riski

Kapalı fıtık ameliyatlarında karın içine konan yama femoral fıtık alanını da örter. Femoral fıtıklar kasık fıtıkları içinde daha az görülür ve daha çok kadınların fıtığıdır.

Açık ameliyatta konan yama femoral alanı örtmediği için buradan nüksler görülebilir. O nedenle kadınlarda kapalı fıtık ameliyatının sonuçları daha iyidir.

Spora ve ağır işlere hızlı geri dönüş

Sporcuların fıtık ameliyatı sonrası beklentisi doğal olarak en kısa süre içinde spora geri dönmektir.

Kapalı ameliyatlardan sonra bu süre daha kısadır. Sporcunun yaptığı spora göre değişmekle beraber 2-3 hafta içinde antremanlara başlanabilir.